Čarodejnice - Roald Dahl

Čarodejnice - Roald Dahl

Čarodejnice - Roald Dahl

Toto je pravdepodobne prvý "detský horor" vôbec (ak sem nerátame, povedzme... Červenú čiapočku).

ISBN: 978-80-8133-007-0
Strán: 208
Hmotnosť: 360 g

Poznámka: Tvrdá väzba

Dostupnosť: SKLADOM

KNI-007

7,70 € s DPH
6,42 € bez DPH

Kúpiť

Add to wishlist

Detaily

Toto je pravdepodobne prvý "detský horor" vôbec (ak sem nerátame, povedzme... Červenú čiapočku).

V príbehu malého chlapca, ktorého čarodejnice premenia na myš, zažijete scény, pri ktorých tuhne krv v žilách, no i množstvo komických situácií. Koniec príbehu je prekvapujúci. Vzťah babičky a vnuka, začarovaného do zvieracej podoby, vás určite dojme a azda vám i trochu pomôže v hľadaní odpovede na otázku, čo je v ľudskom živote dôležité a čo nie.
Za tento neodolateľne originálny príbeh, ktorý bol i sfilmovaný, získal Roald Dahl, ktorého dnes už netreba ani slovenským čitateľom predstavovať, prestížnu literárnu cenu Whitbread Award.

Ilustroval Quentin Blake 
Z anglického originálu The Witches, vydaného nakladateľstvom Penguin Books Ltd. v Londýne v roku 1985, preložila Eva Preložníkova.

Knihy, ktoré majú rovnako radi deti, aj ich rodičia.

Niečo o čarodejniciach (ukážka z knihy)

Čarodejnice z rozprávok nosia smiešne čierne klobúky, čierne plášte a lietajú na metle. 
Toto ale nie je rozprávka. Tento príbeh je o  n a o z a j s t n ý c h  č a r o d e j n i c i a c h. 
Poviem vám to najdôležitejšie, čo by ste mali vedieť o  n a o z a j s t n ý c h  č a r o d e j n i c i a c h.  Pozorne počúvajte a navždy si zapamätajte to, čo nasleduje. 
N a o z a j s t n é  č a r o d e j n i c e  sa obliekajú do normálnych šiat a vyzerajú celkom ako ostatné ženy. Bývajú v normálnych domoch a mávajú úplne  n o r m á l n e  z a m e s t n a n ia. 
Preto je také ťažké ich rozoznať.
N a o z a j s t n é  č a r o d e j n i c e  nenávidia deti zúrivou neprekonateľnou nenávisťou, ktorá je zúrivejšia a neprekonateľnejšia ako tá najzúrivejšia a najneprekonateľnejšia nenávisť, akú si viete predstaviť.
N a o z a j s t n á  č a r o d e j n i c a  sa chce za každú cenu zbaviť detí vo vlastnom okolí. Trávi všetok svoj čas vymýšľaním všakovakých úkladov a nástrah proti nim. Jej vášňou je odstraňovať ich pekne jedno po druhom. Celý deň len na to myslí. Dokonca i vtedy, keď pracuje ako pokladníčka v obchodnom dome, ako korešpondentka u podnikateľa alebo sa rozváža v nádherných autách (môže robiť ktorúkoľvek z týchto vecí), jej myseľ sa zaoberá vymýšľaním, plánovaním, spriadaním, snovaním, chystaním, kutením a kuchtením tých najkrvilačnejších vražedných úkladov.
"Ktoré dieťa," víri jej ustavične hlavou, "ktoré dieťa si tentoraz vyhliadnem a odpracem?"
Z odpratávania detí má  n a o z a j s t n á  č a r o d e j n i c a  taký pôžitok, ako keď vy spratávate misu jahôd so šľahačkou.
Uspokojí sa s odprataním jedného decka týždenne. Ak sa jej to nepodarí, je mrzutá.
Jedno decko týždenne je päťdesiatdva za rok.
Nech zmizne rýchlo každý detský nepodarok.

Také je heslo všetkých čarodejníc.

ROALD DAHL (1916-1990), známy britský autor hrôzostrašných poviedok pre dospelých, majster strachu a čierneho humoru, je zároveň jedným z najúspešnejších autorov detských kníh 20. storočia. Deťom od 7 do 12 rokov venoval viac než 20 kníh, prevažne detských bestsellerov, ktoré čítajú deti na celom svete. Nájdeme medzi nimi zbierky humorných básničiek, autobiografické prózy, príbehy zo života detí. Mnohé Dahlove rozprávky boli zdramatizované a sfilmované.

QUENTIN BLAKE (1932), jeden z najuznávanejších britských ilustrátorov, tvorca komiksov, dlhoročný prispievateľ do časopisov Punch, Spectator a mnohých iných, začal ilustrovať knihy pre deti začiatkom 60. rokov. Ilustroval knihy Roalda Dahla a mnohých iných prominentných britských tvorcov detských kníh. Spolupráca s Roaldom Dahlom bola významným obdobím jeho súkromného i profesionálneho života. Ide o mimoriadne vzácny prípad súladu dvoch autorských poetík. Blake napísal a ilustroval aj vlastné knihy pre deti. V roku 1988 dostal cenu OBE.

Komentár

Napíšte svoj názor

Čarodejnice - Roald Dahl

Čarodejnice - Roald Dahl

Toto je pravdepodobne prvý "detský horor" vôbec (ak sem nerátame, povedzme... Červenú čiapočku).

ISBN: 978-80-8133-007-0
Strán: 208
Hmotnosť: 360 g

Poznámka: Tvrdá väzba

Dostupnosť: SKLADOM

Napíšte svoj názor

10 podobných produktov