F A Q Momentálne nie je žiaden tovar v tejto kategórii

Čo je SLS a SLES?
SLS – sodium lauryl sulfate a SLES – sodium laureth sulfate sú úplne základné a najbežnejšie tenzidy, ktoré sa používajú na celom svete napríklad do šampónov. Sú lacné, krásne penia a umývajú, ale sú podozrievané z toxicity pre plod, pre vznik rakoviny a podobne. Vo výrobkoch ich nepoužívame.

Aké sú vo výrobkoch používané farbivá?
Farbivá používame minimálne, a tie použité sú z tzv. prvej kategórie, do ktorej sú zaradené najbezpečnejšie, použiteľné aj na sliznice pier, väčšina z nich použiteľná aj v potravinárstve.

Aký je rozdiel medzi čistiacim mliekom a tonikom?
Mlieko obsahuje aj tuky a tým dobre rozpustí krémy, mastné odtiene, rúže, tekuté púdre a pod.
Tonikum slúži len na dočistenie. Hydratačné podporujú zadržiavanie vody v pleti, vyživujúce obsahujú navyše výživné zložky.

Aký šampón je vhodný na mastné vlasy?
Odporúčame šampón Cannabis proti lupinám.

Čo je chlorhexidine a bromelain a aké majú účinky?
Chlorhexidine je silná protimikrobiálna dezinfekčná látka a bromelain je „tráviaci“ enzým, ktorý jemne rozpúšťa starú pokožku. Tieto látky sa používajú v Spreji na nohy Cannabis.

Na aké vlasy je určený bezoplachový a oplachový kondicionér?
Bezoplachový je odporúčaný na kratšie a stredne dlhé vlasy, naopak oplachový na dlhé vlasy.

Prečo nie sú ochranné opaľovacie výrobky v bio kvalite?
V tomto prípade je to globálne nejasná záležitosť. Používané UV filtre sú syntetické a nikto ich do kategórie bio nedeklaruje, minerálne Tio2 a ZnO sú síce minerálne, ale z dôvodu NANO sú upodozrievané z rakovinotvornosti.

Čo je a ako pôsobí resveratrol, inositol a karnosin?
Resveratrol – je látka, ktorá sa nachádza hlavne v šupkách a jadierkach modrého hrozna, patrí medzi silné antioxidanty, tiež má protizápalové a antiinfekčné účinky.
Inositol – patrí do skupiny vitamínov B, má výnimočnú vlastnosť chrániť ľudský organizmus pred vplyvom voľných radikálov. Je tiež nápomocný pri riešení niektorých kožných problémov, tiež podporuje rast vlasov a zabraňuje ich vypadávaniu.
Karnosin - karnosin je látkapozostávajúca z dvoch aminokyselín (histidu a beta-alaninu). Pôsobí ako antioxidant, bráni voľným radikálom poškodzovať organizmus. Karnosin je všeobecne odporúčaný používať aj pri artritíde, môže urýchľovať hojenie povrchových rán a podporovať rast vlasov.

Výrobky sú označované ako BIO. Aké majú certifikáty?
Kritériá pre označovanie BIO si stanovuje každý výrobca sám, pretože na to v EÚ nie je žiadny predpis. Všeobecne však existuje zhoda, ktoré výrobky sú chápané ako BIO a ktoré nie. Hlavné kritériá sú, aby kozmetické výrobky boli šetrné k prírode aj k človeku. Tak pri získavaní zdrojov – prevažne rastlinného pôvodu ( sú obnoviteľné ), ale nie ropné a nie syntetické, pretože s nimi si pri likvidácii neporadí ani príroda. Ďalej žiadne zvieracie produkty s výnimkou včelieho vosku, propolisu a lanolínu, eventuálne hydrolyzátu z ovčej vlny. Teda ani suroviny, ktoré vznikajú premenou zvieracích tukov ako glycerin, kyselina stearová, cetanol a pod. Všetky tieto suroviny máme z certifikovaných zdrojov, ako je kokosový olej a pod. Taktiež sa nepoužívajú zložky, ktoré sú u zákazníkov nepopulárne, nežiadúce alebo podozrivé z nežiadúcich účinkov ako parabeny, syntetické farbivá, dráždivé parfumy, SLS, SLES a pod., čomu je podriadená tvorba receptúr a zloženia.  Výrobky sú veľmi jednoduché, elegantné a pritom plnia všetky požadované účinky. Výrobky sú aj z dermatologického hľadiska jasné, z osvedčených surovín, často bez problémov používaných v kozmetike 50 aj 100 rokov bez problémov a preto sú prehľadné a predvídateľné. Konzervačnú látku používame takú, ktorá je aj v zahraničí vo veľkej miere povolená pre BIO kozmetiku, navyše je prchavá a po čase sa z pokožky odparí. Parfumy si dávame robiť špeciálne na zákazku, sú síce drahé, ale neobsahujú žiadne alergény.
Všetko základné, v čom spočíva BIO našich výrobkov je uvedené v Certifikáte.